Dārzu arhitektūra izmantojot dažādus gabionus

Dārzu ainavu arhitektūra izmantojot nelielus arhitektoniskus objektus kalpo ne tikai kā dizaina elements, bet arī kā funkcionāls objekts. Šie objekti ietver strūklakas, statujas, pergolas, akmens dārzus, akmens grilus un citus objektus (piemēram dārza mēbeles). Papildu tam dārzā iespējams uzstādīt arī dažādus bērnu spēļlaukuma elementus no akmens žogiem.

zahrada_gabiony

Dārza dizaina veidošana piedāvā neierobežotas iespējas veidot jebkuru elementu pēc savas patikas un ar īpašu funkciju. Tam ļoti palīdz gabioni – īpatnēji akmens krāvumi.

Skaisti gabionu dizaini no stikla, akmens un gaismekļiem

Gabionu konstrukcijas ir laba alternatīva āra mēbelēm. Gabionus iespējams pildīt ne tikai ar akmeņiem, bet arī stiklu vai citiem elemetiem. Gabionu mēbeles veido lielisku atmosfēru jebkurā ainavā vietā. Īpašam efektam – izgaismojiet ar stiklu pildītu gabionu. Izgaismotie gabioni nenodrošina spožu gaismu visā teritorijā, bet tikai ambianci.

Zaļie augi un gabioni

Gabionus iespējams izmantot arī veidojot dārza reljefu. Šādā gadījumā gabioni pārvērtīsies par zaļiem augu klājumiem. Maziem dārziem piemērotas ir pergolas, kas veidotas no gabioniem, kā arī no gabioniem veidoti puķupodi. Veidojot mēbeles no gabioniem dārzam tiek nodrošināts unikāls un neatkārtojams izskats. Jums ir pilnīga izvēles brīvība, kā aizpildīt savu gabionu elementus – tajos iespējams pildīt, gan klasiskos akmeni, gan dažādus koksnes elementus, pat stiklu.

Gabionu sienas cīnās ar nepatīkamām smaržām no komposta kaudzēm

Jebkurš dārza elements, kas vērts uz dārza funkcionalitātes uzlabošanu viennozīmīgi ir kā mazs mākslas priekšmets. Aizsedziet savu komposta kaudzi ar gabionu sienu, kas pildīta ar slāņos kārtotiem akmeņiem un mizām – šāda kombinācija nodrošina lielisku aizsardzību pret dažādām sliktām smakām.

Izmantojot gabionu sienas iespējams veidot neierobežotu daudzumu elementu un dizainu, robežas nav praktiski nekādas.