Betafence žogi saules paneļu fermu nožogošanai

Trīs kilometrus garumi Nylofor 3-M žogi saules parkos Vācijā un citur poasaulē

Saules paneļu aizsardzības nodrošināšana

Pēdējos gados saules enerģijas izmantošanas apjomi strauji aug, jo tā ir ļoti tīra enerģija, kas nekādā veidā nepiesārņo visi, kā arī tās pārvēršana uz elektroenerģiju notiek bez papildus posmiem, tātad procesā ir mazi zudumi. Vairumā gadījumu uzstādīšanas cena ir ļoti augsta, kas savukārt rada papildu investīciju riskus, kas saistīti ar ārējo faktoru negatīvo ietekmi, piemēram cilvēku vandālismu, vai dzīvnieku izraisītajām sekām. Lielo teritoriju dēļ nožogojumam ir jāatbilst šai prasībai – tam ir jābūt labai cenas/garuma attiecībai, jo žoga cena ir ietverta kopējās investīcijās, kas nozīmē ļoti augstus kapitālieguldījumus ne tikai pašos saules paneļos, bet arī teritorijas sagatavošanā.

Mesendes saules paneļu fermas

Projekts tika pabeigts 2013. gadā, Mesendes saules paneļu kopums ir izvietots slīpā leņķi uz nogāzes pie A46 lielceļa, netālu no tilta pie Vennemanes aizas, šī vieta un lokālais reljefs ļauj iegūt iespējami daudz saules enerģijas no paneļiem un papildu tam lielceļa tuvums nodrošina lielisku apkopju iespēju. Fermā izvietoti vismaz 21000 fotovoltu paneļi, ar maksimālo jaudu 5.3 MW. Ferma nožogota ar Nylofor 3-M tipa paneļiem. Paneļu platums ir 3 metri (parasti žoga platums 2.5 metri). Paneļiem ir trīs dimensijās liektas stieples ar divkāršo stiegrojumu, kas nodrošina papildu mehānisko izturību un lielisku izskatu, kas noteikti ir svarīgs jebkurā mūsdienīgā projektā. Pateicoties E-LOX stabiem žogu bija iespējams aprīkot ar dzeloņdrāšu aizsardzību divās paralēlās kārtās. Žogā tika izvietoti trīs divu vērtņu vārti 2 metru platumā un 2 metru augstumā. Kopējais žoga garums ir vismaz 1.5km garumā ar vidējo augstumu 1.5 metri.

Ekonomiski pamatota žoga izveide saules paneļu fermai Berlingsenā

Līdzīga projekta konstrukcija izveidota arī žogam netālu no iepriekšējā objekta – saules paneļu parkam Mohnesē, Berlingsenā. Kopējā platības saules paneļu fermai ir 20 kvadrātkilometri un tā ir izvietota uz bijušā atkritumu poligona, kas lieliski piemērota saules paneļu uzstādīšanai dēļ nelielā slīpuma, kas speciāli veidots poligonā, lai nodoršinātu dabisko drenāžu. Kopējā saules paneļu jauda šajā objektā ir 2.7 megavati. Pirmajā kārtā 2011. gadā tika uzstādīti Nylofor 3-M paneļi 1500 metru garumā; otrajā konstrukcijas kārtā 2012. gadā tika uzstādīti papildus 450 metri. Arī šajā projektā tika izmantoti E-LOX stabi, kas lieliski noder žogu izvietojot slīpās nogāzēs. Nožogojumā kopumā tika uzstādīti arī 3 divviru vārti 4m platumā, lai nodrošinātu veiksmīgu tehnikas kustību un nodrošinātu savlaicīgas paneļu apkopes.